Tbiliská 6, 831 06 Bratislava - Rača
0908 626 001

Silvia Kušnírová

Silvia Kušnírová je bývala novinárka a v súčasnosti sa ako podnikateľka venuje komunikácii a marketingu, angažuje sa vo filantropii a charite.

Absolvovala žurnalistiku a anglistiku-amerikanistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Študovala na University of Wisconsin aj na University of Westminster v Londýne. Od roku 1998 pracovala ako redaktorka a moderátorka politických relácií v Rádiu Twist, v televíziách TA3 a Joj. Bola na stáži v BBC aj CNN, získala viacero novinárskych cien. Posledných 10 rokov sa venuje PR a reputačnému manažmentu, vlastní PR agentúru SKPR Strategies, kde časť kapacít agentúry venuje pro-bono filantropickým projektom. K ich klientom patria okrem veľkých firiem ako Amazon, Lenovo, AVON či ALO diamonds aj neziskové organizácie ako Úsmev ako dar a Special Olympics. Silvia sa intenzívne venuje charite, je členkou správnych rád viacerých občianskych združení – okrem Ranej starostlivosti napríklad aj Divé maky (rómske talentované deti). Spolupracuje s predajňou recyklovanej módy NOSENE, kde pomáha organizovať charitatívne bazáre módy, ktorých výťažok smeruje na dobročinné účely.

Jej veľkou vášňou je okrem športu a literatúry aj umenie. Tento rok spustila značku collective www.collect-ive.com, v rámci ktorej otvorila privátnu galériu a priestor pre cielenú podporu slovenských umelcov, ktorým vďaka svojim kontaktom pomáha preraziť v zahraničí. Silvia je nadšenou vyznavačkou zdravého životného štýlu, v rámci hobby študovala diaľkovo výživu na Institute of Integrative Nutrition v New Yorku.

„Pomoc iným považujem za niečo prirodzené. Bol by hriech, ak by som svoje skúsenosti, kontakty a možnosti nevyužívala na niečo, čo má širší dosah a pomáha tým, ku ktorým bol osud menej štedrý. Kolegovia v Ranej starostlivosti si svojím zanietením a ochotou pomáhať zaslúžia podporu”.